Velká Vína    Domů   Jak nakupovat   O nás    Napište nám    Nákupní řád    Přihlásit  
široký výběr kvalitních vín z celého světa
. .

Zrušit vybraná kritéria
Skip Navigation Links.

   


1234

225 Kč
Ara Pathway Sauvignon Blanc 2017 Kategorie: Nový Zéland > Bílé > do 400 Kč > Sauvignon Blanc/Sauvignon
Katalogové číslo: 734
Výrobce: Ara

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 12% obj., kyselina 3,4 g/l, zbytkový cukr 3,2 g/l 
Složení: 100% Sauvignon Blanc

Klasický Sauvignon Blanc z oblasti Marlborough, svěží a elegantní. Aroma citrusů a tropického ovoce, jemná a elegantní kyselinka a čistý a osvěžující závěr.

Ara znamená v Maorštině „pathway, nebo-li cesta“ a označuje to cestu výroby vína čisté, intenzivní chutiúdolí Wairau v oblasti Marlborough.
ARA - to je ryzí Marlborough.
ARA - to je cesta, kterou se máme vydat.
595 Kč
ARA Resolute Sauvignon Blanc 2018 Kategorie: Nový Zéland > Bílé > mezi 400 Kč - 600 Kč > Sauvignon Blanc/Sauvignon
Katalogové číslo: 719
Výrobce: Ara

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 13,5% obj., kyselina 7,2 g/l, zbytkový cukr 1,8 g/l
Složení: 100% Sauvignon Blanc
Archivace: 5 let

Intenzivně aromatické víno. Plné a komplexní, velmi zajímavé víno s bohatou texturou. Výrazné aroma citrónového tymiánu s tóny bílých broskví je umocněno jemnou kyselinkou a výjimečně dlouhým závěrem.

Řada vín ARA Resolute jsou ikonická vína, která se vyrábí z ručně sbíraných hroznů jen ve vybraných vinicích v údolí Wairau v oblasti Marlborough. Tak vznikají vína kultovní, které nejlépe odráží místní terroir a čistotu místa.295 Kč
ARA Single Estate Sauvignon Blanc 2016 Kategorie: Nový Zéland > Bílé > do 400 Kč > Sauvignon Blanc/Sauvignon
Katalogové číslo: 594
Výrobce: Ara

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 13% obj., kyselina 7,36 g/l, zbytkový cukr 3,54 g/l 
Složení: 100% Sauvignon Blanc

Klasický Sauvignon z Marlborough, ale ještě komplexnější, s větší strukturou a elegancí, kterou můžete očekávat od vinařství ARA.

Bylinková vůně, šťavnatá chuť a minerální kyselinka jsou skvěle v rovnováze a jsou nádherně doplněny jemným suchým závěrem.

Víno si klade za cíl poskytnout překvapení, vzrušení a čistý požitek. Jestliže máte slabost pro elegantní Sauvignon Blanc – toto je ta správná volba. Single Estate je příjemná směs hroznů napříč vinohradem ARA v údolí Wairau, což je zárukou konzistentní kvality, stylu a rovnováhy.

Ocenění:
International Wine Competition - Bronze
Decanter World Wine Awards 2017 -  Bronze, 88 bodů
New World Wine Awards  - Silver, 90 bodů225 Kč
Blueish White 2017 Post House Kategorie: Jižní Afrika > Bílé > do 400 Kč > Chenin Blanc > Sauvignon Blanc/Sauvignon
Katalogové číslo: 528
Výrobce: Post House

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 13,2%  obj., kyselina 5,7 g/l, zbytkový cukr 2,2 g/l 
Složení: 80% Sauvignon Blanc, 20% Chenin Blanc

Víno z klasické řady vinařství Post House. Elegantním a jemným spojením odrůd Sauvignon Blanc a Chenin Blanc vzniklo ovocné, dobře pitelné víno. Vůně červeného jablka s tóny ananasu a hrušek. Plná a intenzivní chuť s minerálním podtónem. Dlouhý osvěžující závěr.

Vychutnejte si toto elegantní ovocné víno při západu slunce, doporučujeme s kuřetem, těstovinami, plody moře či zeleninovými jídly.

Vinařství Post House se rozkládá na jižních svazích pohoří Helderberg v regionu Stellenbosch, jednoho z nejvýznamnějších vinařských regionů Jižní Afriky. 295 Kč
Cape Town Sauvignon Blanc 2017 Kategorie: Jižní Afrika > Bílé > do 400 Kč > Sauvignon Blanc/Sauvignon > Semillon
Katalogové číslo: 513
Výrobce: Cape Point Vineyards

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 13,5 % Vol., kyselina 6,4 g/l, zbytkový cukr 1,5 g/l 
Složení: 97% Sauvignon Blanc, 3% Semillon
Archivace: až 5 let

Komplexní víno s výraznými minerálními tóny. Chuť marakuji, tropického ovoce, grepu a limetky se svěžím minerálním závěrem.  Tento Sauvignon Blanc je vynikající už nyní, ale může být ještě lepší během dalších 2-5 let.
Toto víno se podává v první třídě na palubě letadel British Airways.

Vinařství Cape Point Vineyards se svou unikátní pozicí v blízkosti Atlantiku, nedaleko nejjižnějšího cípu Jihoafrické republiky, se specializuje na výrobu exkluzivních bílých vín především z odrůd Sauvignon Blanc, Semillon a Chardonnay.

Ocenění ročníku 2017:
Robert Parker: Wine Advocate – 90bodů

Víno Sauvignon Blanc Cape Point získává pravidelně mnoho ocenění:

92 points Robert Parker, Neal Martin, Oct 31 issue
91pPoints by Wine Spectator (Feb 2014):
Double Gold Medal – Veritas Wine Awards 2009
Silver Medal – Old Mutual Trophy Wine Show 2008
Trophy Winner – Best Sauvignon Blanc – Old Mutual Trophy Wine Show 2007
Trophy Winner – Best Sauvignon Blanc Unwooded (Museum Class) – Old Mutual Trophy Wine Show 2010
Rated 91 points by Wine Spectator 2008
295 Kč
Giesen Organic Sauvignon Blanc 2016 Kategorie: Nový Zéland > Bílé > do 400 Kč > Sauvignon Blanc/Sauvignon
Katalogové číslo: 757
Výrobce: Giesen

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 12,5% obj., kyselina 7,5 g/l, zbytkový cukr 3,9 g/l 
Složení: 100% Sauvignon Blanc
Region: Wairau Valley, Marlborough

Tento organický Sauvignon Blanc patří do řady Lifestyle, což jsou trendy vína, které probudí vaši zvědavost a zaujmou vaše chuťové pohárky.

Plné, velkorysé víno se svěžím citrusovým aroma, doplněné o vůni fenyklu a kopřivy. Bohatá plná chuť, dlouhý závěr a velmi příjemná přírodní kyselinka.

Vinaři tohoto komplexního vína jsou Andrew Blake a Nikolai St. George, čtyřnásobný nositel ocenění „Vinař roku Nového Zélandu“.

Vinice Sauvignon Blanc se nachází v údolí Wairau, kde chladnější noci způsobují pomalejší zrání a pomáhají udržet svěžest a vitalitu hroznů s nižším obsahem cukru. Hrozny pochází z organických vinic Stump Creek, Herkt a Belmonte. V současné době má vinařství Giesen 20% organických vinic, nicméně filozofii organického hospodaření uplatňují na všech svých vinicích.225 Kč
Giesen Pure Light Sauvignon Blanc 2018 Kategorie: Nový Zéland > Bílé > do 400 Kč > Sauvignon Blanc/Sauvignon
Katalogové číslo: 733
Výrobce: Giesen

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 9,5% obj., kyselina 7,9 g/l, zbytkový cukr 9,2 g/l 
Složení: 100% Sauvignon Blanc

Víno patří do řady Lifestyle, což jsou trendy vína, které rozhodně probudí vaši zvědavost.

Toto svěží, vzrušující víno obsahuje jen 9,5% alkoholu a to je o 25% méně oproti standardnímu Giesen Sauvignon Blanc.

Příjemná vůně bylinek a zeleného ananasu doplněná jemnými tóny citrusu a listů limetky. Svěží, lehká chuť s bohatou citrusovou složkou je dobře vyvážena sladkou tropickou chutí marakuji a kvajávy a doplněna jemnými tóny bazalky na pozadí. Závěr je jemný, přirozeně sladký, vyvážený svěží kyselinkou, díky které je tento „lehčí“ Sauvignon blanc lahodný a osvěžující.

Vinice Sauvignon Blanc se nachází v údolí Wairau, kde chladnější noci způsobují pomalejší zrání a pomáhají udržet svěžest a vitalitu hroznů s nižším obsahem cukru. Hrozny pro toto víno byly sbírány hned na začátku sklizně, kdy obsahovaly méně cukru, což přirozeně vedlo k nižšímu obsahu alkoholu

Výroba vína je pro bratry Giesenovi vášní, která se promítá do každé láhve. Inspirací pro vznik vína Pure Light byla veselá setkání s rodinou a přáteli, s těmi, kteří víno milují.990 Kč
Giesen Single Vineyard The Fuder Mathews Lane Marlborough Sauvignon Blanc 2014 Kategorie: Nový Zéland > Bílé > nad 600 Kč > Sauvignon Blanc/Sauvignon
Katalogové číslo: 540
Výrobce: Giesen

Objem láhve: 0,75l
Alkohol: 13,54% Vol., kyselina 6,78 g/l, zbytkový cukr 1,9 g/l 
Složení: 100% Sauvignon Blanc
Archivace: 5 a více let 

Ikonické víno z řady Single Vineyard, která představuje "to nejlepší z nejlepšího".

Komplexní Sauvignon Blanc s intenzivním aroma grilovaného ananasu, papáji a pečeného jablka. Bohatá, koncentrovaná chuť, velmi elegantní díky přírodní kyselince, která dodává vínu na opravdovosti.

Giesen Single Vineyard je exkluzivní řada vín, jejímž cílem je vystihnout jedinečnost oblasti Marlborough, údolí Wairau. Díky úzkostlivě pečlivému procesu výroby vznikají vína s jemnou, vysoce koncentrovanou a velice působivou chutí a vůní. Vína zrají v 1000l německých dubových sudech nejvyšší kvality, což je zárukou elegantního, plného vína, typického představitele řady Single Vineyards.595 Kč
Giesen The August 1888 Marlborough Sauvignon Blanc 2014 Kategorie: Nový Zéland > Bílé > mezi 400 Kč - 600 Kč > Sauvignon Blanc/Sauvignon
Katalogové číslo: 459
Výrobce: Giesen

Objem láhve: 0,75 l
Odrůda:100% Sauvignon Blanc
Alkohol: 14% obj., kyselina 6,61 g/l, zbytkový cukr: 8,74g/l
Archivace: 10 let

Jednoznačně NEJVĚTŠÍ VÍNO vinařství Giesen. S tímto Sauvignonem se každá událost stává výjimečnou.
Toto víno nabízí bohaté a komplexní aroma. Tropická vůně marukuji a listů limetky  se snoubí s tóny pikantního koření. Chuť je šťavnatá a silná a zachovává si eleganci a náboj. Neskutečně dlouhý závěr úžasně využívá kyselinku. Nadčasové víno, komplexní a elegantní.

Odrůda Sauvignon Blanc z oblasti Marlborough má jedinečný potenciál k tomu, aby mohlo vzniknout víno komplexní, s charakterem a dlouhým potenciálem k archivací. A řada The August vznikla právě proto, aby tohle potvrdila a dala prostor ke vzniku opravdu Velkého Vína. Bratři Giesenovi pojmenovali toto víno jako poděkování po svém dědovi Augustovi, který byl majitelem restaurace a someliérem.

Oblast Marlborough se rozkládá na severním ostrohu jižního ostrova Nového Zélandu, kde ve velmi vyhledávaném údolí Wairau bratři Giesenové založili před více než 30ti lety vlastní vinice a teď jednoduše vyrábějí víno, které lidem chutná a chtějí ho pít.375 Kč
Giesen The Brothers Marlborough Sauvignon Blanc 2016 Kategorie: Nový Zéland > Bílé > do 400 Kč > Sauvignon Blanc/Sauvignon
Katalogové číslo: 461
Výrobce: Giesen

Objem láhve: 0,75 l
Odrůda:100% Sauvignon Blanc
Alkohol: 13% Vol., kyselina: 7,42 g/l, zbytkový cukr: 5,5 g/l
Archivace: 5 let

Toto víno patří do exkluzivní řady vinařství Giesen. 
Typická směs klasických vůní Marlborough - list rybízu, zralý ananas a rozmačkané kopřivy. Ovocná aroma s tóny citrusových květů, suché slámy, jemným kouřovým nádechem a svěží kyselinkou.

Tento Sauvignon Blanc pochází z Awatere Valley, dalšího prémiového subregionu v Marlborough. V porovnání s Wairau Valley je toto údolí chladnější, sušší, větrnější a nachází se ve větší nadmořské výšce. Hrozny z tohoto údolí dodávají vínu tropické aroma grilovaného ananasu a sušených bylinek.


1234
   
Příjemce:
Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Zpráva:

Prázdný košík
Info Vážení návštěvníci, z důvodů zachování nízké ceny a bezplatné dopravy omezujeme minimální počet objednaných lahví na 6 kusů. Do splnění tohoto kritéria vám chybí 6 kusů dalších lahví Celková cena: 0 Kč
Celkový počet: 0 ks
   


Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

Ano

Ne

Copyright(C) European MultiMedia Communication - EMMC, a.s. 2010Jak nakupovat

Výběr zboží

 • Seznam zboží k zobrazení můžete ovlivnit výběrem správných kritérií v levém sloupci.
 • Případně můžete využít zvýhodněných nabídek přímo na titulní stránce.
 • V obou případech vložíte vybrané zboží do košíku kliknutím na symbol nákupního košíku v červeném poli.Ikonka
 • Po stisknutí symbolu nákupního košíku dojde k vložení jednoho kusu vybraného zboží. Požadovaný počet lze změnit v nákupním košíku, který je zastoupen symbolem žlutého drátěného koše v pravém horním rohu stránky.Ikonka Pro změnu počtu nejprve vložím do příslušného okénka požadovaný počet, který potvrdím stiskem tlačítka "Aktualizovat počet"
 • V nákupním košíku lze zboží taktéž mazat pomocí zaškrtnutí okénka v levém sloupci a potvrzením volby stiskem tlačítka "Vymazat položky"

Vytvoření objednávky

 • Minimální celkový počet kusů objednaného vína musí být 6 kusů. V opačném případě nelze pokračovat do pokladny k ukončení objednávky.

 • V pokladně je nutné zadat přihlašovací údaje a to jedním ze dvou způsobů.

 • Nakupuji-li zde poprvé je nutné se zaregistrovat zadáním celého jména, emailu a telefonního čísla. Volitelně lze zadat i heslo pro pozdější přístup k historii objednávek. Není-li heslo zadáno, není uživatel uložen v databázi a je nutné tyto údaje při pozdější opakované návštěve opět zadat.

 • Mám-li platný účet i s heslem, lze při opakovaném přístupu použít zaregistrovaná email a heslo.

 • Po úspěšném přihlášení lze zadat doplňující údaje do poznámky, případně i slevový kupón, vlastníte-li. Do poznámky taktéž zadáte doručovací adresu, není-li požadovaná adresa zobrazena níže v zašrtávacím "stromu".

 • Najdu-li blízkou adresu v zaškrtávacím "stromu", vyberu jednu i více adres a objednávku potvrdím stiskem tlačítka "Odeslat objednávku"

Informace o objednávce

 • Po odeslání objednávky dojde k zaslání potvrzovacího emailu. V nejbližších dnech budete kontaktováni ohledně doručení objednávky.

Dotazy

 • Veškeré dotazy týkající se tohoto eshopu směřujte, prosím, na email peceny@emmc.cz

European MultiMedia Communication – EMMC, a.s.


Patium Zbraslav, Žitavského 496, 15600 Praha 5 
IČO: 28205090, DIČ: CZ28205090
GSM: +420605203010
E-mail: info@emmc.cz


Ing. Martin Dybal - Předseda představenstva
   +420 602 394 730, dybal@emmc.cz

Ing. Michal Andronikov - Místopředseda představenstva
   +420 602 216 486, andronikov@emmc.cz

Mgr. Vladimír Pečený - ICT Manager & Komunikace
   +420 777 134 246, peceny@emmc.cz

   
Vaše jméno:
Váš email:
Zpráva:

1. Všeobecná ustanovení

a) Kupující učiněním objednávky akceptuje Obchodní podmínky pro dodávky zboží vyhlášené prodávajícím a potvrzuje, že je osobou starší 18ti let. Vztahy kupujícího a prodávajícího se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou pro obě strany závazné, pokud není ve smlouvě stanoveno výslovně něco jiného. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (firmy European MultiMedia Communication - EMMC a.s.) a jeho zákazníků (kupujících) a ve svém aktuálním znění tvoří obsah kupní smlouvy (o dodávce zboží), resp. je její nedílnou součástí.

 

b) Není-li mezi účastníky sjednána trvalá kupní smlouva v písemné formě, dodá prodávající zboží na základě elektronické objednávky a specifikace zákazníka (objednávky doručené prostřednictvím elektronické pošty) na formuláři, který je k dispozici při první registraci zákazníka v internetovém obchodě.

2. Předmět smlouvy

Předmětem smlouvy jsou pouze položky výslovně uvedené v kupní smlouvě - objednávce (dále jen zboží). Váhy, rozměry, kapacita, ceny, výkony, ilustrační obrázky a ostatní údaje obsažené na WWW stránkách European MultiMedia Communication - EMMC a.s., katalozích,  prospektech a jiných tiskovinách jsou nezávaznými údaji, pokud nebyly ve smlouvě výslovně uvedeny jako závazné. European MultiMedia Communication - EMMC a.s. (dále jen prodávající) se zavazuje, že bude svým odběratelům dodávat:
- bezvadné zboží v souladu se specifikací nebo s vlastnostmi obvyklými pro daný druh zboží
- vyhovující normám, předpisům a nařízením platným na území ČR
- vybavené českými návody k obsluze, záručními listy a seznamy pozáručních opraven, je-li to pro daný druh zboží obvyklé

 

3. Objednání zboží, uzavření smlouvy

a) Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí. Objednávka je návrhem kupní smlouvy. K uzavření kupní smlouvy se vyžaduje formální potvrzení objednávky. Smlouva pak vzniká samotným dodáním zboží. Prodávající si může v jednotlivém zejména cenově náročnějším případě vyhradit vznik smlouvy potvrzením objednávky.

b) Prodávající je v závislosti na charakteru obchodu (množství zboží, výše ceny, náklady na přepravu, vzdálenosti apod..), vždy oprávněn žádat kupujícího o autorizaci objednávky vhodným způsobem, např. telefonicky či písemně. Odmítne-li prodávající objednávku požadovaným způsobem autorizovat, považuje se objednávka za neplatnou.

c) Je-li mezi účastníky uzavřena dlouhodobá rámcová písemná kupní smlouva, elektronická objednávka uzavřenou smlouvu blíže specifikuje a konkretizuje a je její nedílnou součástí.

d) Trvalí zákazníci s nimiž je uzavřena písemná kupní smlouva požívají výhod sjednaných při podepisování smlouvy, resp. jednostranně nabízených prodávajícím po uzavření smlouvy na jeho internetové stránce.

4. Cena a placení

Nabídkové ceny uvedené na WWW stránkách European MultiMedia Communication - EMMC a.s. jsou platné v okamžiku potvrzení objednávky. Ceny uvedené v tištěném ceníku jsou platné do vydání nového ceníku. Prodávající si vyhrazuje právo tiskových chyb a změny cen, v případě změny peněžních kurzů, výrazném nárůstu inflace nebo při výrazných změnách dodavatelských podmínek u výrobců a ostatních dodavatelů zboží. Kupní cena bude považována za zaplacenou teprve připsáním celé kupní ceny za samostatnou část dodávky na běžný účet prodávajícího. V případě nedodržení jakékoliv platební lhůty je kupující povinen zaplatit prodávajícímu poplatky z prodlení z hodnoty včas nezaplacené částky ve výši 0,1 % za každý den prodlení. Prodávající si vyhrazuje vlastnické právo ke zboží až do úplného zaplacení kupní ceny.

Faktura vystavená na základě kupní smlouvy mezi prodávajícím a kupujícím je současně daňovým dokladem. Převzetí zboží kupujícím je zásadně možné až po jeho úplném zaplacení, pokud není dohodnuto jinak.

K ceně zboží je připočítána cena dopravy.

Zákon o DPH Hlava III § 9 odst.1 písmeno a)

Zdanitelné plnění se považuje za uskutečněné při prodeji zboží podle kupní smlouvy dnem dodání, v ostatních případech dnem převzetí nebo zaplacením zboží, a to tím dnem, který nastane dříve, pokud tento zákon nestanoví jinak.

“Den dodání zboží” dle obchodního zákoníku: Hlava II, oddíl 2, § 412 odst. 1

Není-li prodávající povinen podle smlouvy dodat zboží v určitém místě, uskutečňuje se dodání zboží jeho předání prvnímu dopravci k přepravě pro kupujícího, jestliže smlouva stanoví odeslání zboží prodávajícím.

5. Dodací lhůta

Dodací lhůta začíná běžet ode dne obdržení závazné objednávky za podmínky obdržení všech podkladů, které jsou nutné pro včasné vyřízení dodávky. V případě, že zboží je na skladě, zavazuje se prodávající je vyexpedovat nebo předat dopravci do 5 pracovních dnů. Dodací lhůta bude přiměřeně k okolnostem prodloužena, jestliže zpoždění je způsobeno vyšší mocí nebo okolnostmi nezaviněnými prodávajícím.

Většina zboží je převážně stále na skladě. Někteří výrobci ale neoznámí včas výpadek výroby či zpoždění dodávek. Jedná-li se o důležitou objednávku, vyžádá si kupující od prodávajícího písemné potvrzení objednávky. V případě, že objednané zboží nebude na skladě nebo je nebude možné dodat přepravci do 5 dnů, oznámí prodávající předpokládaný termín dodání nebo nabídne jiný srovnatelný výrobek. V tom případě si však vyžádá odsouhlasení kupujícího. Dodací lhůta se považuje za splněnou včas, jestliže zboží bude připraveno v místě plnění k předání nejpozději poslední den sjednané nebo dodatečně sjednané dodací lhůty. Není-li prodávající schopen do 30 kalendářních dní odeslat zboží odběrateli (předat k přepravě prvnímu přepravci), je povinen vrátit bez zbytečného odkladu veškeré finanční prostředky vynaložené odběratelem k aktuální objednávce - kupní smlouvě na jeho účet.

6. Dopravní podmínky, poštovné

Přehled možných způsobů doručení zásilek a jejich ceny pro:

Osobní předání zboží 0 Kč

Zboží bude po dohodě dovezeno k nejbližšímu WiDi zařízení ve Vašem okolí.

Doručení mimo míst, kde jsou umístěné zařízení WIDI 100,- Kč (poštovné balné)

Dodací lhůta je do 3 pracovních dnů od předání zásilky přepravci. Kupující je povinen zboží od přepravce řádně převzít, zkontrolovat neporušenost obalů, počet balíků a v případě jakýchkoliv závad neprodleně oznámit přepravci. Faktura a daňový doklad jsou pak přiloženy v označeném balíku.

7. Záruka, servis

Záruční doba začíná běžet ode dne předání zboží kupujícímu nebo konečnému uživateli při prodeji. Prodávající poskytuje záruku za jakost a úplnost dodávky. Zboží je dodáváno se zárukou minimálně 24 měsíců. Zjistí-li kupující při převzetí zboží vady, musí tyto skutečnosti sdělit vždy písemně a doporučeně, bez zbytečného odkladu , nejpozději však do 3 dnů od převzetí zboží.

Reklamační list musí obsahovat datum dodání zboží, název výrobku, reklamované množství, popis závady a návrh na vyřízení reklamace. Prodávající je povinen vyjádřit se k reklamaci do 10 dnů ode dne jejího obdržení.

8. Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetové stránce prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky tehdy, není-li mezi účastníky písemně dohodnuto něco jiného. Při trvalém smluvním vztahu (je-li písemně uzavřena rámcová kupní smlouva) má kupující právo odstoupit od smlouvy, dojde-li po podpisu smlouvy k podstatné změně podmínek. Odešle-li objednávku po dni, v němž došlo ke změně podmínek, platí, že se změnou souhlasí. Odstoupení je účinné okamžikem jeho doručení prodávajícímu, nevztahuje se však na zásilku již předanou dopravci. Odesláním elektronické objednávky kupující bez výhrad akceptuje veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i v den odeslání objednávky platnou výši ceny objednaného zboží ( včetně příp. expedičních a dopravních nákladů) uvedenou v ceníku na internetové stránce, nebude-li v konkrétním případe prokazatelně dohodnuto jinak. Odeslanou objednávkou (návrhem kupní smlouvy) je kupující po dobu stanovenou k dodání zboží neodvolatelně vázán. Účastníci se výslovně ve smyslu ust. § 262 odstavec 1 obchodního zákona dohodli, že není-li podmínkami výslovně stanoveno jinak řídí se jejich práva a povinnosti obchodním zákoníkem, zejména jeho ust. § 409 a násl..